آخرین بروز رسانی: 22 خرداد 1400

اخبار استان

افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی مجتمع پتروشیمی خراسان شمالی

مراسم  آغاز به کار مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی مجتمع پتروشیمی خراسان شمالی و تقدیر از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و کارگران نمونه این واحد صنعتی در سال 99  برگزار  شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی ، دکتر علیرضا بابازاده "مدیرعامل پتروشیمی خراسان"

ضمن تاکید بر نقش مهم کارگران در تولید گفت: برای بهبود معیشت و تبدیل وضعیت استخدام کارگران طرح هایی را معاونت پشتیبانی و توسعه منابع شرکت در دست اقدام دارد که به زودی در هیات مدیره طرح خواهد شد.

 

بابازاده در بخشی از سخنانش با اشاره به لزوم استفاده از پساب شهرستان بجنورد گفت: ما آمادگی لازم جهت هرگونه همکاری برای جایگزینی پساب بجنورد در مصارف صنعتی داریم و مدیریت استان در این بخش باید اقدامات ملزوم را صورت دهد.

 

عضو هیات مدیره پتروشیمی خراسان ، دلیل اصلی عدم اجرای طرح توسعه این مجتمع را کمبود آب و گاز اعلام کرد و اظهارداشت: این واحد صنعتی برای اجرای طرح توسعه نیاز به حداقل در سال یک میلیون متر مکعب گاز دارد که تامین آن از توان هیات مدیره خارج است.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد برای تامین یک میلیون متر مکعب گاز مورد نیاز برای طرح توسعه؛ باید مدیران استانی به کمک مجتمع  پتروشیمی و هیات مدیره بیایند تا بتوانند با افزایش سهمیه گاز استانی، این کمبود را تامین کنند.
وی اظهارداشت: هم اکنون سالانه حدود نیم میلیون تن کود اوره در این واحد صنعتی تولید می شود و در صورت تامین حداقل ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز در سال، توان تولیدکود اوره در مجتمع پتروشیمی خراسان به یک میلیون تن می رسد.

در پایان این نشست ضمن آغاز به کار مرکز آموزش بین کارگاهی مجتمع پتروشیمی خراسان شمالی، از تعدادی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و کارگران نمونه این واحد صنعتی در سال 99 با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.

 

نظر خود را درباره وبسایت اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی بیان کنید؟

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی می باشد