آخرین بروز رسانی: 18 مهر 1401

اخبار استان

افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (tmc) در دانشگاه آزاد بجنورد

در راستای تحقق سیاستهای اجرایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای ؛ " مرکزمدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (MTC) " دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی افتتاح شد.

دکتر مهدی رحمدل ؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی در مراسم افتتاح مرکز MTC گفت :  در راستای اجرای ۲ طرح ملی مهارت آموزی جوانان " طرح کهاد مهارت آموزی یا آموزش هیبریدی " برای دانشجویان اجرا میشود که در این طرح ؛ دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و علاقمندی خود، با شرکت در یک دوره آموزش مهارتی، آماده جذب در بازار کار می‌شوند.

رحمدل افزود : طرح نخلستان، دیگر طرح مهارت آموزی جوانان است که بر اساس آن فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی می‌توانند در یک دوره ۶ ماهه مهارت‌های لازم در حوزه صنعت IT و فناوری اطلاعات را فرا بگیرند.

وی در مراسم افتتاح مرکز MTCدانشگاه ازاد بجنورد ابراز امیدواری کرد : با افتتاح این مراکز موضوع مشاوره و هدایت آموزشی دانشجویان با هدف اشتغال پذیری ، بدرستی انجام شود .

رحمدل اظهارداشت : از ابتدای سال تاکنون مهارت آموزی ۲۲۰ دانشجو در قالب ۱۸ دوره با ظرفیت ۲۴ هزار نفر ساعت در این مراکز آموزشی برگزار شده و گواهینامه مهارت به این عزیزان اعطاء شده است.

دکتر حاتمی؛ معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد نیز در این مراسم اذعان داشت : یکی از اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامی در ایفای نقش اجتماعی در سطح جامعه ؛ رفتن از صرف مهارت نظری به سمت مهارت آموزی عملی بوده است.

حاتمی ادامه داد : در همین راستا ارتباط بسیار خوبی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی آغاز شده است .
وی افزود : در همین راستا مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی TMC در دانشگاه ازاد بجنورد راه اندازی شد .
حاتمی با اشاره به شعار دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان " هر دانشجو یک مهارت" خلطرنشان کرد : دانشگاه آزاد به جد برای تحقق این شعار عمل کرده و انشاالله با افتتاح این مرکز و همکاری مشترک با آموزش فنی و حرفه ای استان شاهد افزایش سطح مهارت آموزی در استان و شهرستان بجنورد خواهیم بود.

گفتنی است مرکز مدیریت مهارت آموزی و هدایت شغلی بر پایه سه فرایند اصلی : نیازسنجی مهارتی ، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و ارائه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه بر ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای اجرایی میگردد.

نظر خود را درباره وبسایت اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی بیان کنید؟

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی می باشد