آخرین بروز رسانی: 6 اردیبهشت 1402

اخبار استان

افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (tmc) در دانشگاه بجنورد

در راستای اجرای طرح ملی «توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال» تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و دانشگاه بجنورد منعقد و مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی TMCدانشگاه بجنورد افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی؛  دکتر مهدی رحمدل ؛ مدیرکل در مراسم افتتاح مرکز TMC گفت :  در راستای اجرای ۲ طرح ملی مهارت آموزی جوانان " طرح کهاد مهارت آموزی یا آموزش هیبریدی " برای دانشجویان اجرا میشود که در این طرح ؛ دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و علاقمندی خود، با شرکت در یک دوره آموزش مهارتی، آماده جذب در بازار کار می‌شوند.

مهدی رحمدل، با اشاره به سخن مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) در خصوص کارآفرینی و مهارت آموزی «ایران به موازات علم به پنجه‌های کارآمد هم نیاز دارد»، بر تغییر رویه آموزش مدرک‌گرا و مهارت‌گریز تأکید نمود.

وی در مراسم افتتاح مرکز TMCدانشگاه بجنورد ابراز امیدواری کرد : با افتتاح این مراکز موضوع مشاوره و هدایت آموزشی دانشجویان با هدف اشتغال پذیری ، بدرستی انجام شود .

در این مراسم، دکتر شیخ‌زاده، رییس دانشگاه بجنورد ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان و تبریک ایام‌الله دهه فجر، افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه را در این ایام فرخنده به فال نیک گرفت. وی با تأکید بر آموزش کاربردی، مزیت رقابتی دانشگاه بجنورد با دانشگاه‌های دیگر کشور را در مهارت‌افزایی دانست.

رئیس دانشگاه بجنورد، تربیت نیروی توانمند را از مؤلفه‌های اصلی توسعه پایدار در سطح استان شمرد که خود نشان‌دهنده اهمیت نقش و رسالت دانشگاه در نیل به این هدف می‌باشد.

گفتنی است پیرو انعقاد تفاهم نامه مذکور، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه با حضور مهدی رحمدل، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان شمالی و مسئولین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و دانشگاه روز چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ در محل گروه آموزش‌های آزاد و مجازی دانشگاه بجنورد افتتاح شد.

نظر خود را درباره وبسایت اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی بیان کنید؟

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی می باشد